Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

HAVARIJNÝ STAV CIEST V REKREAČNEJ OBLASTI

SÚBOR
Počet videní: 299
HAVARIJNÝ STAV CIEST V REKREAČNEJ OBLASTI

OZNAM PRE VŠETKÝCH VLASTNÍKOV REKREAČNÝCH CHÁT -cesty v R.O

Oznam pre všetkých vlastníkov rekreačných chát.

Na základe zasadnutia OZ zo dňa 20.06.2022,poslanci OZ uznesením č.5/2022 schválili a vyčlenili z rozpočtu obce finančné prostriedky na rekonštrukciu prístupových ciest v rekreačnom stredisku k nehnuteľnostiam vlastníkov rekreačných chát, podľa presne vymedzených úsekov ,ktoré sú v havarijnom stave a ktoré už neumožňujú prejazd k nehnuteľnostiam.

Tieto úseky sú v prílohe tohto oznamu.

Rekonštrukcia týchto ciest sa bude realizovať postupne v priebehu mesiacoch jún, júl, august a september 2022.Niektoré úseky budú realizované pokládkou betónových panelov ,alebo asfaltom ,podľa situácie  terajších ciest.

Dúfame ,že nový "vzhľad "prístupových ciest si budete vážiť a chrániť ich  aj do budúcností.

Chceme Vás upozorniť ,že do najbližšej budúcnosti už nebudú vyčlenené finančné prostriedky na rekonštrukciu prístupových ciest v R.O

Obec má chodníky a miestne komunikácie v havarijnom stave a my stále len investujeme dookola do ciest v R.O a poniektorí len mávnete rukou....!!!!

V  najbližšej budúcností OBEC SPOLU S POSLANCAMI OZ  už bude musieť riešiť aj tento stav - a to " rekonštrukciu chodníkov a miestnych komunikácií "kde už sú podniknuté kroky na  prípravu , na ich realizáciu.

Chceme Vám dať všetkým do pozorností a na vedomie !!!!

"......neznamená,že  keď tieto cesty v R.O. nie sú vašim vlastníctvom ,že ich môžte úmyselne  ničiť ,lebo to nie je Vaším majetkom!!!!!!

Je potrebné si cesty chrániť,nakoľko tieto cesty sú prejazdom k Vaším nehnuteľnostiam ,kde väčšinou času trávite so svojimi najbližšími v príjemnom prostredí a vychutnávate si oddych.

UPOZORŇUJEME VÁS:

Akýkoľvek zásah do narušenia a zničenia  týchto ciest,bude obec Nová Kelča  postupovať v súlade so zákonom - " poškodzovaním cudzej vecí " a to podaním oznámení na príslušné orgány a samozrejme aj vysokými pokutami.

Aby sme neboli nútení ako OBEC takto postupovať  a zrekonštruované cesty slúžili nám všetkým, je potrebné postupovať v súlade so stavebným zákonom .

Ešte chceme doplniť ,že ostatné cesty ,ktoré nie sú uvedené v prílohách,sa budú realizovať až po vytýčení a zameraní geodetom v teréne...(smer k lesu -Urbársko -pasienková spoločnosť  Nová Kelča).

V PRAXI TO BUDE ZNAMENAŤ -DODRŽIAVAŤ STAVEBNÝ ZÁKON:

Akákoľvek stavba ,ktorá podlieha oznámeniu stavebnému úradu, už či sa to  bude jednať o :-ohlásenie drobnej stavby a jednoduchej stavby

                            -ohlásenie terénnych úprav

                            - vydanie stavebného povolenia

                            -dovoz materiálu ťažkými autami nad 3,5 t

musia byť oznámené  na obecnom úrade, ktorý je zároveň aj stavebným úradom.(Samozrejme tam patria aj stavby ako sú napr. uloženie vodovodnej,kanalizačnej  a el.prípojky,osadenie stavby,dovoz materiálu autami nad 3,5 t.). Ak stavebník -vlastník takéto skutočností neoznámi na príslušnom úrade ,bude stavebný úrad postupovať v súlade so zákonom v správnom konaní.

V týchto dňoch sa realizuje vybudovanie  optického kábla  v celej rekreačnej oblasti a aj v obcí,kde sa budete môcť napojiť na internet ,na televíziu a zabezpečiť si aj kamerový systém k svojím nehnuteľnostiam.

Preto aj Obec Nová Kelča  plánuje umiestniť a vybudovať kamerový systém,aby sme mohli identifikovať prípadného "NIČITEĽA " ciest a aby si uvedomil "ŽE TIETO CESTY MAJÚ SLÚŽIŤ VŠETKÝM A NIE IBA JEMU!!!!!

DÚFAM ,ŽE BUDEME K SEBE NAVZÁJOM OHĽADUPLNÍ  A HLAVNE K TOMU ,ČO MÁ SLÚŽIŤ NÁM VŠETKÝM.

PRAJEME VÁM VŠETKÝM EŠTE POKOJNÉ a SLNEČNÉ  LETO 2022 a zároveň Vás všetkých pozývame na podujatie -"DNI OBCE 2022 " dňa 28.08.2022 na veľkom ihrisku...Bližšie informácie bude zverejnené na stránke obce.

VŠETKO DOBRÉ PRAJEME.

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
úsek č.1-smer -p.NOVOTNÝ Veľkosť: 131 kB Formát: jpg Dátum: 16.8.2022
úsek č.2 -smer p.REMETA oproti pláže Veľkosť: 1.84 MB Formát: jpg Dátum: 16.8.2022
úsek č.3 -smer p. Polačko a úsek č.4 -smer p.KLEIN Veľkosť: 1.9 MB Formát: jpg Dátum: 16.8.2022
úsek č.5 -smer p.Bogdan k lesu Veľkosť: 1.85 MB Formát: jpg Dátum: 16.8.2022
úsek č.6 -smer p.Mojsej Veľkosť: 1.99 MB Formát: jpg Dátum: 16.8.2022

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.